+A A -A

Adam gibi adam !

-A A +A
       Adam gibi adam, sözünün eridir, söz verdiği zaman sözünü yerine getirir. Her şeyi ile dürüsttür. Böyle bir insana da güvenilir. Hani anlatılır ya, bir gündüz vakti bir filozof elinde fener ile dolaşıyormuş. Fener ile ne arıyorsun diye sormuşlar. Adam arıyorum adam. demiş. 
 
      Allah kitabında “..Ne diye yapamayacağınız şeyleri söylüyorsunuz?..” buyuruyor. İnsan yapabileceği işleri söylemelidir. Laf olsun, adet yerini bulsun diye konuşmamak gerekir.
 
     Sosyal medyada doğru, haklı güzellikleri  paylaşıyoruz. Bu paylaştığımız güzellikleri biz  yaşıyor muyuz? Aslında söz fiile, amele dönüşmelidir. Söyledikleriyle yaptıkları birbirini tutmalıdır. Söz verip sözünü tutmayanın sözüne güvenilmez. Ne yapacağı belli olmayan insanların münafık alametlerinden birini taşıdığı ifade edilmekte ,Allah böyle birisi olmaktan korusun.
 
     İnsan hata yapar, yanlış  yapar, bu insana has bir özelliktir. Hatasız dost arayan da dostsuz kalır. Hatasından, yanlışından da dönmek de güzel bir haslettir. Birbirimizi yıkayan iki el gibi olmalıyız.
 
İnsanız, Müslümanız hepimizde daha iyi olma cevheri var. Gelin hep beraber yanlışlarımızdan vazgeçelim. Yanlışlarımızı  değil, birbirimizi sevelim. 17.01/h.a

5 Yorum var.

Eyvallah. Allah razı olsun. Arifane ve bilgece irşadınıza devam inşaallah

Bir radyo reklamında şu cümleyi kullanır: "İlaç gibi radyo". Bu yazınız da "İlaç gibi yazı" bence. Teşekkürler abi.

İbrahim abi önce insan olmayı becerebilsek arkasından adam peşinden de adam gibi adam olmak gelir inşaallah. Allah arzı olsun kısa öz

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 16.01.2018 - 15:33 -3,746-
Bu sayfayı paylaşın :