+A A -A

Akın akın Geliyorlar! Metrelerce Kuyruk Oluştu! Tarihte İlk Kez...

-A A +A
GELİŞMELERİ CANLI AKTARIYORUZ...

12.05 - Fenerbahçe kongresinde şu ana kadar 22 binin üzerinde üyenin oy kullanmak için kongre kartı aldığı bildirildi.

11:20 - Başkan adayı Ali Koç basın mensuplarına kısa bir açıklama yaparak şu sözleri söyledi; 'Dereyi görmeden paçaları sıvamayacağız. Camianın bana yoğun teveccühü var. Bir hayal gerçekleşmek üzere. Taraftar olduğum için aday oldum. Taraftar bana inanıp güvendiği için sevgi gösteriyor. Aziz Yıldırım'a niye kızayım o benim başkanım.' dedi.
 
11:00 - Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Emre Belözoğlu seçimli olağan genel kuruluna gelerek oyunu kullandı. Üyelerce büyük ilgi gören Belözoğlu, bol bol fotoğraf çektirdi. Öte yandan eski Fenerbahçeli basketbolcu Ömer Onan da, oy kullanmak için Ülker Stadı'na geldi
 
10:00 - Fenerbahçe'nin tarihi kongresinde oy verme işlemi resmen başladı. Başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım da erken saatlerde Ülker Stadı'na gelerek üyelerle ilgilenmeye başladılar.
 
17.00'DE KAPILAR KAPANACAK İÇERİDEKİ ÜYELER OY KULLANABİLECEK

Sarı-lacivertli kulüpte bugün 20 binden fazla üye 37. başkanı seçecek. Oy verme işlemi saat 10.00 itibariyle başladı. 17.00'de stadın kapıları kapatılacak ancak içeride olan üyeler saat sınırı olmaksızın oy kullanmayaya devam edecek. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından tüm sandıklar aynı anda açılacak ve sayım işleminin ardından Fenerbahçe'nin yeni başkanı belli olacak.
 

ADAYLARIN OY KULLANACAĞI SANDIKLAR BELLİ OLDU
 
Başkan adaylarının oy kullanacağı sandıklar belli oldu. Buna göre Aziz Yıldırım 36, Ali Koç ise 21 nolu sandıkta oy kullanacak.

REKOR KIRILACAK
 
Seçimli olağan genel kurulun rekor katılımla kulüp tarihine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kongrede 20 binin üzerinde üyenin oy kullanması bekleniyor. Kulüp tarihindeki önceki katılım rekoru 2-3 Haziran 2013’te gerçekleşen kongrede kırılmıştı. Aziz Yıldırım’ın Mehmet Ali Aydınlar’ı geçerek yeniden başkan olduğu kongrede 9 bin 380 oy kullanılmıştı. Bugün başlayacak kongrede, 2013 yılındaki rekor katılımın iki katına ulaşılması tahmin ediliyor.
 
Rekor katılımla sarı-lacivertli kulübün en fazla oy alan başkanı da belli olacak. Önceki rekor, 2013 yılında yapılan kongrede 6 bin 821 oy alan Aziz  Yıldırım’a aitti.

 
SONUCU TRİBÜNDE BEKLEYECEKLER

İlk günün ardından ikinci gün için de yine benzer güvenlik noktalarından geçilecek. Stat içinde oy kullanacak üyeler Migros Tribünü’nde yerlerini alıp seçim sonucunu bekleyebilecek. Oy kullanıp dışarı çıkanlar ise tekrar içeri alınmayacak. Seçimde oy kullanacak kongre üyeleri tek başına stada girebilecek. Yanında hiçbir yakınını stada sokamayacak.
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 03.06.2018 - 12:51 -174-
Bu sayfayı paylaşın :