+A A -A

Allah Yardımcımız Olsun

-A A +A

Necdet ERGÜN
Ziraat Yüksek Mühendisi-Araştırmacı Yazar
necdet@necdetergun.com

Allah bu milleti seviyormuş.

Amerika ve Avrupa’nın toptan ülkemize düşmanca tavır sergilemesi karşısında dimdik ayaktayız. Allah’ın izniyle. 

Hristiyan dünyası ülkemize toptan saldırıyor. Eğer Fetö terör örgütü ile bugünkü mücadele verilmemiş olsaydı bugün çok daha zor durumlarda olurduk.

Çünkü, adliyede ki, emniyette ki, askeriyede ki fetö terör örgütü mensubu hainler ülkenin sırlarını devamlı satarlardı. Bizi arkamızdan vururlardı.

Suriye krizi başladığından beri bu fetö terör örgütü mensupları istihbarattaki hain ajanları devletin başına devamlı yanlış bilgiler aktardılar. Zamanında yapılması gereken hamleleri sekteye uğrattılar. Amerika’nın ve İsrail’in istihbarat örgütleri için çalıştılar, vatana ihanet ettiler.

Devam eden mahkemelerde ki ifadelerinden anlıyoruz ki bu örgüt mensupları hala Pensilvanyada ki terörist başından talimat alıyorlar. Ankara da ki, İzmir de ki, İstanbul da ki davalarda sanıklar hep aynı ifadeleri veriyorlar. Bu bile bunların nasıl bir örgüt olduğunun ispatıdır.

Fetö sanıkları özgür değiller. Bunların beyinleri satılık. Bunlar mankutlaştırılmış. Kendi özgür iradelerini kullanamıyorlar. Örgüt başı ne derse emme basma tulumba gibi başlarını sallıyorlar.

Bunlar artık bu millete daha fazla zarar veremeyecekler inşallah.

Bunlar daha var bunlar saklanıyorlar, ifadeleri doğru da olabilir, bir propaganda da olabilir. Ancak Türk milleti uyanık olduğu sürece biz onların hakkından geliriz. 

Sol kesim maalesef bu örgütün ne kadar tehlikeli olduğunu bir türlü anlayamıyor. Takılmışlar bozuk plak gibi bazı olaylara tekrar edip duruyorlar. Vatan elden gidiyor, bunlar tehlikeli diyorsun biz getirmedik diyorlar. Zaman içinde bunların devleti ele geçirmesinde herkesin suçu var, kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Bugün ne yapmalıyız? Bu örgütün bugün ne gibi planları var? Bunlar hakkında milleti uyarmak ve mücadele etmek toplumun her kesiminin görevidir. Herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Beni ilgilendirmez demek olmaz.

Allah bunların ellerini ayaklarına dolaştırdı. 15 Temmuz darbe girişimleri bunların sonu oldu. Bu milletin kahraman direnişi sayesinde Fetö terör örgütünün darbe girişimi geri püskürtüldü.

Bunlar bu alçaklığı yapmasalardı. Bunları yargılamak ta zor olacaktı.

Bu millet güneyden PYD gibi hain bir terör örgütü ile kuşatılmaya çalışılıyor. Ana muhalefet maalesef yeterli çıkışı yapmıyor. Amerika’nın bu oyunu karşısında iktidara yeterli desteği vermiyor. Amerika’ya karşı yeterli ve dik bir duruş sergilemiyor. Erdoğan düşmanlığı gözlerini kör etmiş. Gerçekleri göremiyorlar. Nato tatbikatında Atatürk’ün ve Erdoğan’ın resimleri ve isimleri düşman hedef tahtasına konunca meselenin Erdoğan meselesi değil Türkiye Cumhuriyeti meselesi olduğunu anlarlar inşallah.

Bugün ülkemizin karşı karşıya olduğu saldırılar karşısında Fetö terör örgütü mensuplarının içerde olması büyük bir avantaj. Milletimizi arkadan vuracak, devletin sırlarını satacak alçaklar hiç olmazsa içeride. Bu nedenle daha güçlüyüz.

Birliğimizi ve beraberliğimiz bozacak hainlere karşı bir ve beraber mücadele edeceğiz inşallah. Bu konuda Devlet Bahçeli ve MHP camiasının ortay koyduğu tavrı takdirle karşılıyorum.   

Ortalığa korku salmaya çalışıyorlar. Darbe girişimi gecesi alçak fetöcünün televizyonlarda bu millet piyade tüfeğinden korkar, tanka, topa nasıl karşı koyacak evlerine gitsinler demiş ti. Bu millet Allahın izniyle korkuyu yendi. Bu millet istiklali için ölümü göze alan bir millettir. Dün başardık bundan sonrada başaracağız. İnşallah.

15 Temmuz olayı bizim düşmanlarımızı korkuttu. Biz bu milletin 600 000 askeri var biliyorduk ama bu milletin askeri 80 milyonmuş dedirtti. Bu da onların gözünü korkuttu. Onlar korkmakta haklılar. Gerçekten bu milletin ordusu 80 milyondur.

Vatan söz konusu olunca hangi yaşta olursak olalım elimize silahımızı alırız, vatanımızı savunuruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. 

Felaket tellallığı yapanlar bu gibi yazıları pek beğenmeye bilir. Ülkemizin sorunlarıyla ilgilenmek, yeni çözüm önerileri sunmak, yanlışları söylemek elbette gerekli ancak felaket tellallığı yapıp milleti ümitsizliğe düşürmek olmaz. Allah çalışana verir. Elbirliği ile çok çalışacağız.

1 yorum var.

Allah razı olsun. Kaleminize kelamımıza sağlık. Yazınızı face'de paylaştım

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 04.12.2017 - 10:55 -1,553-
Bu sayfayı paylaşın :