+A A -A

Basın Bildirisi

-A A +A

DİJİTAL ÇAĞDA EĞİTİM SEMPOZYUMU

03 Mart 2018, ATO Meclis Salonu ANKARA                

 

Değerli Basın Mensupları

Eğitim sistemimizin, Millî Eğitim Bakanlığımızın bütün iyimser ve yapıcı çalışmalarına rağmen halen farklı alanlarda ve farklı boyutlarda çözüm bekleyen sorunlarının olduğu genel kabul gören bir tespittir. Bu sorunların, bütüncül bir anlayışla ele alamayan yaklaşımlarla çözülemeyeceği de ayrıca bir gerçektir.

Günümüzde küreselleşmenin yoğun etkisi, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yenilikler, doğru yanlış bilgiler, manipülatif haberler, eksik ve tarafsız değerlendirmeler bir tıkla milyonlarca insana ulaşmaktadır. Yeni nesli yeni teknolojinin esiri olmalarını engelleyecek milletçe bir sorumluluğumuzun olduğu malumdur.

Bu amaçla, Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı ile Ankara Ticaret Odası’nın işbirliği yaptığı ve Millî Eğitim Bakanlığımızın desteklediği “Dijital Çağda Eğitim Sempozyumu” tertiplenmiştir.

Millî Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ’ın açılış konuşmasıyla başlayacak Sempozyum, alanında uzman bilim adamlarının sunumlarıyla iki Oturum şeklinde devam edecektir.

Bu nedenle Dijital Çağda Eğitim Sempozyumu kapsamında; “Öğretmen Yetiştirme Modelleri”, “Öğretmen Yeterlikleri” Eğitim-Öğretimde Teknoloji ve Öğretmen” “Yükseköğretimde Yapılanma” “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ve Sınavlar” konu başlıkları güncelliği ve önemi dikkate alınarak belirlenmiştir. Ayrıca önemine binaen “Beceri ve Benlik (şahsiyet) Eğitimi” alanında bir model önerisi de sempozyumda paylaşılan konu başlıkları arasındadır.

Dijital Çağda Eğitim Sempozyumu’ndaki paylaşımların eğitim sistemi ve eğitim paydaşlarına önemli katkı ve bakış açısı kazandıracağı düşünülmektedir.

Dijital Çağda Eğitim Sempozyumu’na gösterdikleri ilgiden dolayı görsel ve yazılı medya mensuplarına teşekkür ediyoruz.

Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı
Sempozyum Tertip Komitesi

 

Tarih

:

03 Mart 2018 Cumartesi

Yer

:

ATO Meclis Salonu Söğütözü Mahallesi 2180. Cadde No: 5/A

Çankaya / ANKARA

İletişim

:

0312 230 56 17  

Mobil: 0533 762 29 52

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 28.02.2018 - 16:05 -1,034-
Bu sayfayı paylaşın :