+A A -A

Beştepe'de İstihbarat Zirvesi

-A A +A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda ABD’deki davayı değerlendirdi: Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Ambargoyu ihlal etmedik.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili vekillerle parti genel merkezinde bir araya geldi. ABD’de işadamı Reza Zarrab ile Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yargılandığı davaya ilişkin olarak Erdoğan değerlendirmede bulundu. İran ile ticari ve enerji ilişkilerinin olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. Ambargoyu ihlal etmedik. ABD’ye böyle bir taahhütte bulunmadık, dünya ABD’den ibaret değil” dedi. 

TOPLANTI 3 SAAT SÜRDÜ 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle ikinci buluşmasını gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda 21 vekil söz istedi. Toplantıya Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır, Kırıkkale, Konya, Trabzon, Mersin, Zonguldak illerindeki 51 AK Partili vekil katıldı. Toplantıda 21 vekil söz istedi, 8 vekil konuştu. Söz alamayan 13 vekil ise bir sonraki toplantıya dahil edildi. Vekiller, illeriyle ilgili sorunları Erdoğan’a aktardı. 

KILIÇDAROĞLU BEDELİNİ ÖDEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderinin iddialarıyla ilgili olarak harekete geçildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderinin açıkladığı sahte belgelere ilişkin olarak ise “Kılıçdaroğlu bu hamlesinin bedelini ödeyecek” değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün 
yaptığı değerlendirmede Türkiye’den yurtdışına tek kuruşun gitmediğini, aksine Türkiye’ye para girişi olduğunu ifade etmişti. Erdoğan iddiaların normal ticari faaliyetlerin saptırılmasıyla oluşturulduğunu vurgulamıştı. 

HERKES KENDİ GÖREVİNİ YAPSIN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Beyefendi şunu söyledi, bunu söyledi” yönündeki duyumlarının ardından yaptığı uyarıların da toplantıda ele alındığı kaydedildi. Toplantıda, Erdoğan’ın ‘herkesin kendi görev ve sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurguladığı, başka makamlara sorumlululuk atarak yapılacak bir bahanenin asla dikkate değer bulunmaması gerektiği’ yönünde bir değerlendirme yaptığı kaydedildi. 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 01.12.2017 - 06:28 -719-
Bu sayfayı paylaşın :