+A A -A

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın haklılığı ortaya çıktı

-A A +A
CHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayı, 2'nci günün sonunda çalışmalarını tamamlarken Parti Meclisi'ne (PM) seçilen isimler dikkat çekti. Terör örgütü PKK/PYD'yi savunan ve ÖSO'ya terörist diyen isimlerin PM'de yer alması büyük bir skandal olarak yorumlandı.
 
CHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayı 2'nci gününde 21 saatlik mesainin ardından çalışmalarını tamamladı. 
 
Cinsiyet ve kadın kotası uygulanmamış haliyle PM'nin resmi olmayan ilk 52 ismi belirlenirken, listeye giren bazı isimler gündeme damga vurdu.
 
PM listesinde, yaptıkları açıklamalarla teröristleri savunduğunu açık açık belli eden, Rezidans skandalının mimarı Gamze Akkuş İlgezdi, YPG'yi öven Selin Sayek Böke, ÖSO'ya terörist diyen Öztürk Yılmaz göze ilk çarpan isimler oldu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan haklı çıktı
 
Dün Vatikan ziyareti öncesinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP kurultayıyla ilgili olarak, "Terör örgütü PYD/PKK'nın yaklaşımı ne ise CHP'nin yaklaşımı odur" demişti. 
 
PM listesinin açıklanması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kez daha haklı olduğunu ortaya koydu.
 
CHP-PKK/PYD ittifakı
 
Türk askerini şehit eden terör örgütü PYD/PKK’ya “terörist” diyemeyen CHP, 36'ncı Olağan Kurultayı'nda açıklanan isimlerle birlikte terör örgütü PKK/PYD ile işbirliğini gözler önüne sermiş oldu.
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 05.02.2018 - 13:14 -969-
Bu sayfayı paylaşın :