+A A -A

Devlet Bahçeli'nin seçim çağrısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yanıt!

-A A +A
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı erken seçim çağrısı Türkiye gündemini değiştirdi. Bahçeli'nin bu çağrısına Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum geldi.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, grup toplantısı öncesi  Mecliste gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.  MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı ve milletvekili genel  seçiminin 26 Ağustos'ta yapılmasına ilişkin açıklamalarının hatırlatılması  üzerine Erdoğan, yarın Bahçeli ile görüşmesi olduğunu kaydetti.
 
Cumhurbaşkanı  ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuşuyor. "FETÖ'cülerin sürekli işleri tersine çevirmenin peşinde olduklarının farkındayız" diyen Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:
 
Emniyetin içindede kılıç artığı teröristlerin bulunuyor olması muhtemeldir. Bu örgütün ayıklanmasında gerçekten ama gerçekten zorlanıyoruz. FETÖ'cülerin sürekli işleri tersine çevirmenin peşinde olduklarının farkındayız. Sürekli iftiralarla insanların hayatlarını karartmak için fırsat kolluyorlar. Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, kimin parmaklarının olduğunu unutmuş değiliz.
 
"TERÖRİSTLE HAREKET EDENLERİN BİZİM NAZARIMIZDA TERÖRİSTTEN FARKI YOKTUR"
Teröristle hareket edenlerin bizim nazarımızda teröristten farkı yoktur. Yanlışa düşen olursa hiç kusura bakmasınlar, vakti saati geldiğinde kendilerini mahkemelere hesap verirken bulacaklar. FETÖ'nün yurtiçi ve yurtdışındaki kritik adamlarını adalete veriyoruz.
 
"ER YADA GEÇ ONU DA ALACAĞIZ"
Hiçbir FETÖ'cünün akıbeti, yurtdışından yakalayıp getirdiğimiz FETÖ'cülerden farkı olmayacak.Pensilvanya'ya kaçarak kurtulduğunu sanan terörist başının sonu da farklı olmayacaktır. Er ya da geç onu da alacağız. Bu millete ihanet eden herkes hakettiği cezaya maruz kalacaktır.
 
"AFRİN'DE 4205 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"
Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 205'e ulaşmıştır.
 
"YARDIM KAVRAMININ İÇİNİ BOŞALTTILAR"
Suriye'yi yıkmak isteyen bombaların parasıyla bu ülkenin inşaası mümkündür. Birileri petrol için, maden için, sırf çıkarları için, yardım kavramının da içini boşaltabilir. Biz bunu yapmayacağız. Bir kısmı küresel düzeyde operasyon yürütme kabiliyetindeki kuruluşlarımızla mazlumların elinden tutmaya devam edeceğiz.
 
"FRANSA, AB'NİN DE TAM AKSİNE, ROMANLARI DERDEST ETTİ"
Külliye'de roman kardeşlerimizle bir araya geldik. Benim doğup büyüdüğüm Kasımpaşa'da da Roman kardeşlerimiz vardır. İç içe büyüdük, aynı camilerde saf tuttuk. Biz insanları hiçbir zaman kökenlerine, dillerine, renklerine göre tasvip edenlerden olmadık. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Fransa, AB'nin de tam aksine, Romanları derdest etti. AB üyesisin. AB bunun hesabını sordu mu, hayır. Biz rabbimizin yarattığı herkese kalbimiz açtık ve açmaya da devam edeceğiz.
 
"CHP'DEN BİRİ ÇIKIYOR, TÜRKİYE'YE GELMEYİN DİYOR"
Kongreler konusunda asla taviz veremeyiz, rehavet hiç mi hiç olmamalı. İstanbul'da iki önemli ulusal kongreye katıldım. Yüzü aşkın ülkeden gelen misafirlerle bir arada dolduk. Türkiye ekonomisinin geldiği noktayı hatırlattık. CHP'den biri çıkıyor, 'Türkiye'ye gelmeyin.' diyor. Tam aksine onlar 'gelmeyin' dedikçe küresel girişimciler dünyanın her yerinden Türkiye'ye gelerek yatırım adımı atıyorlar. Tüm yatırımcı ve girişimcileri ülkemize davet ettik.
 
2019 KASIMINDA DEVREYE GİRECEK
Dün 16 Nisan halk oylamasının yıl dönümüydü. Burada 16 Nisan referandumuna katılan, bilhassa da evet diyen milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Yeni yönetim sistemi 2019 Kasım seçimlerinde tamamen yürürlüğe girecek. 15 Temmuz'da görülmüştür. Milletimiz 15 Temmuz'da bizzat sokağa inerek ülkesini korurken biz siyasetçilere önemli mesaj vermiştir. Milletimizin gönüllerindeki ittifakı MHP ve diğer partilerle siyaset sahasında hayata geçirerek önemli bir adım attık.
 
TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ KURULACAK
Malataya'da merhum Turgut Özal'ın adını yaşatmak için bir üniversite kuracağız. Malataya'daki üniversite ikiye bölünecek.

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 17.04.2018 - 12:29 -230-
Bu sayfayı paylaşın :