+A A -A

Edebiyat Atölyesi Belge Dağıtım Töreni

-A A +A

               Kültür Turizm Bakanlığının katkılarıyla İLESAM tarafından düzenlenen 7 Bölge 7 Şehir Edebiyat Atölyesi Projesi kapsamında düzenlenen " Yazarlık Okulu " pazar günü Yozgat Il Kültür Turizm Müdürlüğü Salonunda yapılan törenle sona erdi. Törene İl Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı, Nida Tüfekçi Lisesi Müdürü Aytaç Şahin, Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İdris Çetin, Yozgat Şairler ve Yazarlar Dernek Başkanı Ahmet Sargın ve Edebiyat Atölyesine Katılan ÖĞRETMEN ve öğrenciler iştirak ettiler.

           İLESAM Projesi kapsamında Yozgat Nida Tüfekçi Lisesinde Edebiyat Atölyesi açılmıştı, derslere yoğun olarak Yozgat Ayşe Ilıcak Ortaokulu öğrencileri ilgi gösterdi. Atölye dersleri 8 hafta süreyle devam etti. Alanında tecrübeli ve yetenekli şair- yazar ve sanatçıların Katıldığı Edebiyat Atölyesine 40 kadar öğrenci devam etmişti. Yozgat programını İl Temsilcisi - Yozgat Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın ile Edebiyat Öğretmeni Ekrem Gürer takip ederek öğrencilere destek ve yardımcı oldular.

          İLESAM- Türkiye İlim Eser Sahipleri Meslek Birliği tarafından düzenlenen ve Kültür Turizm Bakanlığınca desteklenen program toplamda 8 hafta devam etti. Yozgat Edebiyat Atölyesine destek veren, katkı sağlayan ve katılımda bulunan tüm görevlilere katılım belgeleri ve plaket takdim edildi. Öğrencilere Katılım Belgesinin yanı sıra Yozgat SEVDASI kitabı da hediye edildi. Emeği geçenlere de plaket takdim edildi.

           Geleceğin şair, yazar ve sanatçılarını yetiştirmeyi amaçlayan Edebiyat Atölyesi dersleri Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerince büyük bir ilgi ile takip edilmiş, onlarda büyük bir merak uyandırmıştı. Törende konuşan İl Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aytaç Şahin ve Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İdris Çetin emeği geçenlere teşekkür edip katılımcı öğrencileri tebrik ettiler. Öğretmen ve öğrenciler Şiirlerini yorumlayarak yazarlık için ilk kıvılcımlarını başlattıklarını belgelediler. Katılımcı öğrencilerin veli ve öğretmenleri Edebiyat Atölyesine emeği geçenlere teşekkür edip mutluluklarını dile getirdiler.

           İLESAM Yozgat İl Temsilcisi Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Ahmet Sargın katılım belgelerinin dağıtıldığı törende :" Edebiyat Atölyesi Derslerine destek veren yönetici ve idarecilerle birlikte; Yoğun ilgi gösteren Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu Müdür ve Öğretmenlerine hassaten teşekkür etti." Yazarlık Okuluna Katılan öğrencilere yazı ve şiirlerini yazmaya devam etmeleri halinde özel anı defterlerini dernek tarafından alınıp hediye edileceği müjdesini verdi ve siz yazın biz takip edelim yayınlayalım- yayınlatalım dedi. Edebiyat Atölyesine katılan öğrencilerin eserlerinin yer aldığı bir Kitabın İLESAM ve Kültür Bakanlığınca basılacağı müjdesini de verdi. Edebiyat Atölyesi Belge dağıtım töreni büyük bir Coşkuyla sona erdi.

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 27.11.2017 - 16:39 -948-
Bu sayfayı paylaşın :