+A A -A

İki ruhani örgüt lideri, tek paralel yapının ayrı şubeleri!

-A A +A

İran'da Hamaney ve Ruhani arasındaki mücadelenin ürünü olan Haşdi Şabi örgütlenmesi, İran'ın paralel yapısının çatı omurgasıdır!

Şöyle ki, Paralel örgüt yapılanma projesinin hem Türkiye ayağı, hem de İran ayağı var. Aynı kurmay kadrolarca idare ve sevk ediliyor.
Aktörler coğrafya ya göre belirlenen özel aparatlar konumunda. Her iki yapılanmanın stratejik hedefleri de aynı.
Aynı işlevlere sahip ve ABD'nin çıkarlarına uygun zemin yaratmak ve tanzim etmek!..
Haşdi Şabi, ABD ve İsrail denetimi ve eğitiminde hareket kaabiliyeti olan İran modeline uyarlanmış paralel yapıdır!
Anadolu merkezli paralel yapı örgütlenmesinde istenilen sonucun alınamaması İran bölgesine konuşlu paralel yapıyı harekete geçirmelerine sebep oldu.
Dikkat edersek, MİT üzerinde yoğunlaşarak İran merkezli yapı olduğu algısının işlenmesi ve hükümet kanadının İran yanlısı kadro algısı bu algıların sonucudur.
Aynı algıyı hem İran üzerinde, hem de Irak üzerinde Türk ajanlığı ve Türkiye yanlısı algıyla karşılıklı işliyor olmaları tesadüf değildir.
İran paralel yapısı üzerinden Ankara'yı devre dışı bırakmak için Haşdi Şabi üzerinden gündem ve operasyonlar düzenliyorlar.
Yine bu amaca yönelik olarak Ankara ile ikili ilişkileri olan Barzani üzerinden de operasyonun derinliğini artırma gayretindeler.
Hem Haşdi Şabi üzerinden hem de Pyd ve Pkk üzerinden bu alanı provoke etmeyi sürdürüyorlar.
Bölgedeki diğer önemli aktör İran'ı, yani İran paralel yapısını önümüzdeki günlerde İran içinde ayaklanma ve Ankara'nın hassas olduğu noktalarda İran merkezi yönetimiyle karşı karşıya getirmek için planlar yapıldığı biliniyor!
Bölgeden elde edilen bilgiler ışığında İran'da ki Türklerin yaşadığı yerler ve Türk vatandaşları üzerinden provakasyona hazırlandıkları ifade ediliyor!
Önemli suikastler yapılacağına dair ciddi duyumlar var!
İran paralel yapısını aktive ve domine eden gücün en bariz işareti medya üzerinden ByLock sistemiyle servis edilmeye başlandı!
İyi tahlil edersek nelerin hesabı yapıldığını görmemiz mümkün olacaktır..
İran ordusu içinde de bizdeki paralel devlet yapılanması FETÖ benzeri oluşumun izlerine rastlarız.
Zira, Haşdi Şabi'ye hayat veren kurmay subay kadrosunun büyük bir çoğunluğu ordu mensubu faal ve emekli askerlerin kontrolündedir!
İran Haşdi Şabi, paralel terör örgüt yapılanmasının kontrolünde hareket etmektedir.
Kurmay kadrolarının içinde Pkk'yı da tanzim edip stratejik hedeflere dönük aktif kılan Yahudi kökenli Rus vatandaşı olduğu bilinen MOSSAD ve CIA ajanları, BM bünyesinde legal görünümlü düşünce kuruluşlarının kurmayları ve İngiliz istihbarat teşkilatının Ortadoğu uzmanlarının olduğu biliniyor.
Son Musul gelişmeleri bunun en yakın işaretidir.
Ülkemizde de Haşdi Şabi ile işbirliği içinde bulunan medya unsurları ve STK'ların olduğu biliniyor!
Lakin, ne yapsalar boş bu diriliş durdurulamaz.
Türkiye bölgedeki inisiyatifini kendi belirler!.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 28.10.2016 - 11:25 -710-
Bu sayfayı paylaşın :