+A A -A

İsrail'den bir rezil hamle daha!

-A A +A
İsrail'in Gazze sınırındaki katliamı sonrası Tel Aviv ve Ankara arasında karşılıklı büyükelçilerin geri çekilmesiyle yaşanan diploamtik gerilim giderek büyüyor. 61 masum Filistinlinin katledilmesinin ardından skandal bir açıklama da katil İsrail'in parlamentosundan geldi. İsrail Parlamentosu'ndaki vekiller sözde Ermeni soykırımını tanımak için başvuruda bulundu.
 
İsrail tarafından yapılan saldırılarda şehit sayısı 62'ye yükseldi. Gazze'deki 12 bin yaralı için acil durum ilan edildi.
 
Dünyanın dört bir yanında İsrail'in Gazze'deki soykırımına lanet yağdı.İsrail askerlerinin Gazze'de yaptığı katliama karşı bir rezil hamle de İsrail Parlamentosu'ndan geldi.
 
Jerusalem Post'un haberine göre,  Siyonist Birlik milletvekili Itzik Shmuly ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun partisi Likud'dan milletvekli Amir Ohana, İsrail'in 'Ermeni Soykırımını' tanıyan 30. ülke olması için İsrail parlamentosunda (Knesset) yasa tasarısı sunabileceklerini söyledi.
 
Daha önce 'Ermeni Soykırımı'nın tanınmasına yönelik Knesset'teki girişimler iki ülke arasındaki diplomatik girişimlere zarar vermeme adına reddedilmişti.
 
(Sputnik)
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 16.05.2018 - 16:37 -135-
Bu sayfayı paylaşın :