+A A -A

İşte terör konvoyu! Afrin'e gidiyorlar...

-A A +A

Irak'tan Suriye'ye giren PKK konvoyu, YPG'nin kontrolündeki bölgelerden geçerek Menbic'e kadar geldi. Beşar Esad rejiminin konvoyun Afrin'e doğru geçişine izin verdiği bildiriliyor.

Terör konvoyunun geçtiği bölgeden gelen bir başka fotoğraf dikkat çekiyor. Türkiye sınırının hemen karşısında yer alan Tel Abyad'da ABDaskerleri görüntülendi.

Bülbül kasabası çevresinde iki terörist canlı yakalandı. YPG'li teröristlerden dün kurtarılan Dikmetaş köyü ve Sarkaya tepesinden ilk fotoğraflar geldi.

TSK, Zeytin Dalı Harekâtı'nda 970 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

 

09.55 : Açıklama yapan TSK: "Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 970 olmuştur" ifadesini kullandı. 

09.05 : Genelkurmay Başkanlığı, İdlib'de kurulmasına devam edilen altı numaralı gözlem  noktasındaki Türk askerlerine terör örgütleri  tarafından roket ve havan saldırısı gerçekleştirildiğini açıkladı. Açıklamada, bir askerin şehit olduğu, beş asker ve bir sivil görevlinin yaralandığı belirtildi.

08.15 : Terör konvoyunun geçtiği bölgeden gelen bir başka fotoğraf dikkat çekiyor. Türkiyesınırının hemen karşısında yer alan Tel Abyad'da ABD askerleri görüntülendi.

07.55 : Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'liler Afrin'de köşeye sıkışınca doğudaki teröristleri batıya doğru sevk etmeye başladı. Irak'tan Suriye'ye giren terör konvoyu Beşar Esad yönetiminin kontrolündeki bölgeden geçecek. Aktivistler, Menbic'teki konvoyun rejim bölgesine doğru hareket ettiğini bildiriyor. Konvoyun Kamışlı ve Haseke'den geçtiği görüntüler, sosyal medyada yayınlandı. 

 

07.40 : Bülbül kasabası çevresinde iki terörist canlı yakalandı.

07.25 : YPG'li teröristlerden kurtarılan Dikmetaş köyü ve Sarkaya tepesinden ilk fotoğraflar geldi.

 

07.20 : Afrin'in kuzeyindeki Şeyh Horoz köyü YPG'li teröristlerden temizlendi.

07.00 : Afrin'e Zeytin Dalı Harekâtı'nın 18. gününde tüm gelişmeleri dakika dakika canlı blogla aktaracağız.

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 06.02.2018 - 10:55 -867-
Bu sayfayı paylaşın :