+A A -A

İstihbarat raporlarına yansıdı: PKK bitme noktasında

-A A +A

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasının ardından Kürt halkını bir çok kez sokağa dökmek için Kandil’den gelen talimatlar boşa çıktı. Bölücü terör örgütünün sosyal medya üzerinden eylem çağrıları da etkisiz kaldı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı sayesinde PKK'nın ele başı Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişine yönelik eylemlere katılım sadece 400 kişi de kaldığı istihbarat raporlarına yansıdı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terör örgütü PKK/PYD-YPG’ye yönelik düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı” başarılı bir şekilde devam ediyor. Harekatın Türkiye içinde sabote edilmesi için bölücü terör örgütü PKK’nın kandilden talimatlar göndererek yaptığı girişimlerin de sonuçsuz kaldığı istihbarat birimleri tarafından tespit edildi

İstihbarat birimleri, terör örgütü PKK’nın HPG-BİM kanadının tüm eylemlerini sosyal medya üzerinden organize ettiğini tespit etti. Bölücü terör örgütünün, sürecin kendi aleyhlerine dönmesiyle birlikte sosyal medya üzerinde istedikleri algıyı oluşturmadığı belirlendi. Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte Kürt halkını sokağa dökmeyi amaçlayan PKK/PYD’nin başarısızlığı da raporlara yansıdı.

KANDİLİ DİNLEMEDİLER

Raporda; Kandilin, terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümü, Selehattin Demirtaş’ın dava süreci, Zeytin Dalı Harekatı’nda sivillerin öldürüldüğünün iddia edilmesi gibi farklı gündemlerle sokağa çıkması yönündeki talimatlarını halk dinlemedi. Bunun üzerine örgüt sürecin aleyhlerine dönmesinden dolayı, kendi sosyal medya adreslerinde dahi talimatlar gündem olmadan paylaşımlardan düştüğü tespit edildi. Bu aşamada PKK/PYD’ye sosyal medya üzerinden tam destek veren FETÖ’nün eylemlere ilişkin sosyal medya paylaşımlarını köpürtmesi de yetersiz kaldı

Haberin devamı için tıklayınız...

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 20.02.2018 - 15:40 -614-
Bu sayfayı paylaşın :