+A A -A

“Kocasakal” bırak, büyük konuşma!

-A A +A

Anayasayı salt kendi statükolarının muhafazası ve kendi diktatöryal sistemlerinin devamı için kutsayanların hali ve feryadını duydukça öfkelenmemek elde değil.

Mekke dönemi müşriklerin helvadan put yapıp tapındıkları, karınları acıkınca da yedikleri gerçeği geldi aklıma. Anayasayı değiştirme yetkisi onlara göre, azınlık, azgınlık, darbeciler ve sermaye sahiplerine özgü bir eylem tarzı!

Halk için ama halka rağmen her türlü haltı karıştıracaksın, halkı ve inandığı değerleri hakkını hukunu yok sayacaksın ve bunun da kendileri için meşru hak olduğunu iddia edeceksin.
Diğer tarafta gücünü ve yetkisini halktan alan iktidarı ve hükümeti, halktan aldığı yetkiyle anayasayı değiştirmesinin mümkün olmadığını söyleyeceksin.

Evrensel hukuk kurallarına riayeti baş tacı edip, kendi halkının meşru istemini yersiz ve anlamsız hatta haddi aşan bir talep olarak değerlendireceksin, fikir özgürlüğü insan ve birey hakkının savunucuları, demokrasinin evlatları olduğunu iddia edeceksin.

Tüm bunların adına Anayasayı Kızılderililerin atası “ulu manitu!”nun adına kesin ve değiştirilemez, dokunulamaz ilan edip “aba altından sopa göstereceksin” öyle mi?

Hangi arkaik zaman diliminden geldiği bilinmeyen hukuk fakiri bu adama şunu söylemek lazım.

Haydi oradan Aristo çakması, Sabih oğlu ayarcısı.
Parmağını salladığın bu millet ve temsilcileri senin ve senin zihniyetinde olanların tam yüz yıldır bu millete kan kusturduğunuzu unutmadı.

O parmağını gözüne sokarlar!
Dersinizi iyi çalışmışsınız. Hocalarınızın kim olduğunu biliyoruz. Biri Pensilvanya’da ki paskalya papazı, diğeri Tel-Aviv merkezli hahambaşı. Harçlarınızı ödeyenin de Commerzbank ve Deutsch Bank olduğunu milletimiz daha ben yazmadan biliyor.
Oğlum bak git!
Cumhur, kendi hakkına sahip çıkacak.
İyet’iniz ve aidiyetiniz, cibilliyetiniz sizin olsun. Aidiyeti bu memleketin olan yerli ve milli olan Anayasamızı istiyoruz!

Cumhur karar veriyor artık! Cumhur’u aşağılayan ve Cumhur’un sırtından geçinenleri bu topraklardan def etmek istiyor!
Var mı itirazı olan?

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 01.11.2016 - 10:00 -582-
Bu sayfayı paylaşın :