+A A -A

Kod Adı: "Amiral Battı"

-A A +A

Kod Adı: "AMİRAL BATTI"

18 aylık periyodik saldırı hamlelerini öne alan işbirlikçi ve emperyal odaklar 2 aylık "hızlandırılmış" ve bitirici hamlelerini devreye koydular.

Bitirici hamlelerinin ana gövdesi ekonomi üzerinden sosyolojik ve toplumsal travmalar teşkil edip, öfke yönlendirmesine alanlar açmak üzerine kurulduğunu biliyoruz.

Meselenin döviz endeksi olarak görünen yüzü, gerçekte konvansiyonel bir çok ana başlığı beraberinde bulunduruyor.

Devlet otoritesinin zaafiyetini göstermek ve kaotik olarak adlandırılan çatışmalara geçit açmak olduğuna dair daha önceki yazılarımda vurgulamalarım olmuştu.

Bir ekonomist değilim elbette, ancak görünen oyun düzeninin psikolojik dengeler adına "giriş" bölümünü teşkil ettiği çok aşikar oldu.

Peki olayın ekonomimize yön veren ekonomi kurmaylarınca bilinmemesi ya da tedbirler alınmaması mümkün mü?

Elbette değil!

İç işbirlikçilerin legal boyutta aktörlerinin de eli olduğu muhakkak...

Bu olay krize sebebiyet verir mi?

Dolar darbesinden medet umanlar yabancı sermayeye suçu yüklemeye çalışmak noktasında bir algı operasyonunu da yürütüyorlar.

Faiz lobisi falan değil bu operasyona şekil verenler.

Öyle ise kimler?

Projenin ana omurgasına taşeron olarak seçtikleri "icazetli" Cumhurbaşkanı adaylarına gaz veren kara sermayenin şeffaf patronları!

Bize Coni moni vız gelir tırıs gider demeyelim.

Bürokrasideki sürüngenleri söküp atmadıkça, para musluklarını kontrol edip halkımızı rehine pozisyonunda algılayan banka sektörüne balyoz vurmadan çözüm olmayacak.

Döviz üzerinden spekülasyon yapmak vatana ihanet suçu sayılır.

Her kim olursa olsun...

****

Emperyalizmin sandık ile alakası sandığı devirmek kadar, sandık üzerinden kendisine alan açacak "gedikleri" projeler dahilinde şekillendirip, işgal etme tezi üzerinden de son şeklin verileceği görülmüştür.

Emperyal işbirlikçi aktörlerin legal ve illegal projeye sadık kaldıklarını, "milli irade" tecellisinin tezahürü olan seçimlerde daha aşikar olduklarını görmemiz mümkün olur.

Turnusol kağıdına düşen renkler milli iradenin rengini illüzyona tabi tutacak manipülasyonlara başvurur.

Yazılarımda ifade ettiğim makyavel tavırlarının açılımı da budur.

Yani şu.

Cumhur ittifakı karşısına çıkan bütün renkler turnusol kağıdının emperyal menşei sebebiyledir. Kök boya kullanırlar ki yerli ve milli göz yanılmasını sağlamak amacıyladır.

Sandık değil dertleri...

Sathı müdafaa alanını yok etmektir!

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 24.05.2018 - 12:55 -379-
Bu sayfayı paylaşın :