+A A -A

Konvansiyonel siyonist tezgahı

-A A +A
Doğu Guta katliamları devam ediyor. Siyonist işbirlikçilerin adları farklı olsa da Müslüman katliamları dünya kamuoyunda ses bulup protesto edilmiyor.
 
Reel manada görünürde katliamı gercekleştirenin Esed olduğu algısı verilmeye çalışılsa da gerçekte Coni ve ona bağlı Siyonist idarecilerin himayesinde olduğu oldukça açık.
 
Batı medyalarında olduğu gibi ülke medyamızdaki ana başlıkta "Esed yine kimyasallarla saldırdı" algısı ile kamuoyuna servis ediliyor.
 
Esed'in katliamlardaki ana rolü üslendiği vurgulanırken, gerçekte bu katliamın sorumlularının Siyonizm ve işbirlikçileri olan Coni'nin, Rus ayısının ve İran rejiminin payları olduğunu manipüle etmekten de geri durmuyorlar.
 
Doğu Guta'da bütün emperyal iblislerin parmağı olduğunu ve katliamlardan sorumlu olduklarına dönük bir söylem, bir tepkisellik bulmak oldukça zor.
 
Kimyasal silah kullanımı denilince  operasyonun gerçek amacı ve hedefinin ne olduğunu düşünmeden edemedim. Saddam'a dönük Halepçe'de "kimyasal silah" kullanımının ardından geçen sürecin Irak'ın bölünmesi ve işgalinin gerçekleştiği süreçti.
 
Kimyasal silah kullanımı tepkiselliğinin  provakasyon ve gerekçeden ibaret olduğunu, Saddam'ın CIA kontrolünde örgütlenen bölge aktörleri eliyle asılması gerçeğini unutmamak lazım.
 
Esed'i Ankara'nın yükselen inisiyatif alma ve icra ettirme kararlılığına tampon aktör olarak kullanma tezgahı olarak görüyorum.
 
Trump'ın Esed'e dayılanması da, kimyasal silah vurgusu da bunun işareti olarak görülmeli.
 
Esed'e izin verenler, Saddam'a da Kuveyt'e girme izni verenlerden başkası değildi. Esed'e müdahale sinyali her anlamda Ankara'nın Sincar, Membiç, Kandil'e operasyon kararlılığını ve şansını azaltmak, Ankara'ya sınır çizip püskürtmek amacından öteye geçmeyecektir.
 
Zira Suriye genelinde katledilen Müslümanların hangi silahla katledildiğinin önemi yok!
 
Fransa'nın bölgede PYD'ye yardımcı aktör olarak görülmesini de bu sinsi plan içerisinde okumakta fayda var.
 
Bu oyunu bozacak hamle Sincar ve Kandil'e bulundukları coğrafyanın rengini Afrin'de olduğu gibi bu milletin ve ordunun bayrağıyla renklendirmek ve Musul'a giden yolda inisiyatif almaktır.
 
Not: Coni ulusal güvenlik konseyini olağanüstü toplamışsa bilin ki Siyonistler Suriye'ye müdahale edecek!
 
Ya Rabbi!
Suriyeli Müslüman kardeşlerimize  yardımını esirgeme.

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 09.04.2018 - 15:14 -594-
Bu sayfayı paylaşın :