+A A -A

Milletim Uyan

-A A +A

 

Tarihin akış sürecinde Müslüman Türk Milleti; 1. Dünya savaşında Düveli Muazzama tarafından tarihin mezarlığına gömülemeyince belki ve çok kısa sürmesi hesaplanan 20. yüzyıl raundunda temelli imha edilerek yok edilmesi planlandı. Ama her şey her zaman tabii ki şer güçlerin planladığı gibi seyretmezdi.

Yaklaşık 1 asır oldu. Ne olduğumuz çok açık. Tek kelimeyle eller gitti ay’a biz kaldık yaya. Ya dış güçlerin-şer güçlerin bizim için tahayyül ettikleri ve hedefledikleri hazin akibet  gerçekleşecek, yada bu gidişe bir son verip yeniden kendimize-kimliğimize-asaletimize-ihtişamımıza bir dönüş yapacaktık.

Hangisi olmalıydı. İçinde yaşadığımız bu son yıllarda görmekteyiz ki bu millet aslında bütün unsurlarıyla küllerinden yeniden doğmaya-uyanmaya-dirilmeye başlamış gibi. Bu da tam ve kamil manada hiçbir faninin köklü, sistemli ve bilinçli planlamasıyla gerçekleşmiyor. Ama bu gaye için samimi cehtlerin olduğu çok açıktır.

70’li yılların başından itibaren ömrümüzü içinde geçirdiğimiz sıcak ve sancılı mücadele yıllarında Mücadeleciler, Ülkücüler, Akıncılar ve diğer yerli milli hareketler, belki de bir milletin rüştünü yeniden ispatının nişanı olarak beşeri ve ilahi kayıtlara geçmiştir. Bu tam da İlahi iradenin bu millete lütfettiği bir büyük prim olsa gerektir.

İçinden geçtiğimiz son olaylar sebebiyle görmekteyiz ki bu milletin bütün tarihi düşmanları adeta el birliği yapmış koro halinde Türkiyenin içerisiyle-dışarısıyla, hulasa bütün işleriyle çok yakından meşguller. Hem de tamamen engelleyici, dondurucu-durdurucu ve onların çizdiği rotadan çıkmamızı engelleyici tutumlarını her gün sergiliyorlar. Hem de her geçen zaman dozunu daha da artırarak. Bunları hem seyrediyoruz hem de şahidi oluyoruz. Zira bu iletişim çağında bu teknoloji çağında her şey ama her şey çok açık ve aleni olarak cereyan ediyor. Hiçbir şey gizli-saklı kalmıyor.

O halde ne yapalım-ne yapmalıyız.

 Mevcut rutin gidişe bir son verelim ve yeniden yükseliş çağı olması lazım geldiğine inanarak değişime destek verelim, yardımcı ve duacı olalım. Bunun için de üzerimize serpilen ölü toprağını atalım ve asırlık uykumuzdan uyanalım. Şimdi uyanma zamanı. Milletim UYAN. Son kelam.

 

Ey dipdiri meyyit iki el bir baş içindir

Davransana eller de senin baş da senindir.

                               Mehmet Akif ESOY

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 25.03.2017 - 15:31 -1,821-
Bu sayfayı paylaşın :