+A A -A

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen ataması yapılacak! İşte şartlar...

-A A +A
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, konuk olduğu bir televizyon programında 5 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacağının haberini verdi. Söz konusu alımlarla birlikte bu sene içerisinde toplam 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak. Buna göre 27 Mart itibarıyla yayımlanan geçici madde gereği 6 ay içerisinde sözlü sınav gerçekleştirilecek. 27 Mart 2018’de başlayan süreç 27 Eylül 2018 tarihine kadar sözlü sınavın yapılması gerekiyor. Peki alımlar ne zaman yapılacak? İşte MEB 5 bin öğretmen ataması ile ilgili detaylar...
 
5 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN YAPILACAK?
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuk olduğu bir televizyon programında kamuoyuna 5 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili bilgiler verdi. Yılmaz açıklamasında, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ücretli öğretmenlere müjde verdi.
 
Buna göre en az 5 yıldır ücretli öğretmenlik yapanlar sözleşmeli olarak atanacak. Atama hakkında bilgi veren İsmet Yılmaz, atamaların önümüzdeki hafta içerisinde yayımlanmasının beklendiğini belirtti. Söz konusu atamalarla ilgili ilan yayımlandığında sizleri bilgilendireceğiz.
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 05.04.2018 - 13:33 -313-
Bu sayfayı paylaşın :