+A A -A

Muharrem İnce 'Amerikalılar beni aradı' dedi ortalık karıştı

-A A +A

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 'Amerikalılar beni aradı, Türkiye Cumhuriyeti Fethullah Gülen usulüne uygun bir şekilde bizden istemedi dediler' açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin dün akşam CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanıp "Amerikalılar beni aradı, 'Türkiye Cumhuriyeti Fethullah Gülen usulüne uygun bir şekilde bizden istemedi' dediler'" açıklaması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

ADALET BAKANLIĞI YALANLADI: Konuyla ilgili Adalet Bakanlığı, "Sayın İnce'nin kaynağı belirsiz iddiaları tamamen gerçek dışıdır." açıklamasını yaptı. 

İNCE'YE "KUKLA" SUÇLAMASI: Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da "Sayın İnce, unutma ki Türk halkı başka ülkeden telefonla arayanların kullandığını, kukla olarak görür. Kuklaları da Cumhurbaşkanı seçmez." "dedi. İnce'nin iddiası köşe yazarlarının da gündemindeydi.

KİM BU AMERİKALILAR?: Sabah'ın Aktüel yazarı Ersoy Dede, bugünkü köşe yazısında İnce'yi 'müstakbel Başkan' gibi görüşmeler yapmakla eleştiriyor. "Dışişleri bu duruma acilen müdahale etmeli" diyen Dede, yazısında "Kimdir eli ayağı bizim seçimlerin içinde olan, aynı zamanda Amerikan yargısından 'BİZ' diye sözeden o Amerikalılar, açıklanması lazım.." ifadelerine yer verdi. Muharrem İnce'nin telefon görüşmesine tepki gösteren yazar, hedefindeki isme işte bu sert sözlerle yükleniyor:

"NE BİLİYORSA ANLATMAK ZORUNDA"
"Emperyalizme karşı ulusal kurtuluş mücadelesi veren Atatürk'ün partisi, apaçık emperyalistlerin yerli işbirlikçisi olmuş demektir.. Ve politik zekası buna yetmeyen Muharrem İnce, kendini önemli bir adam gibi göstermeye çalışırken bu ihanet işbirliğini ağzından kaçırmıştır.. 15 Temmuz sonrası ülkenin oturduğu ana aks milli ve yerli olmak iken, bunun bayraktarlığını yapması gereken CHP'nin 15 Temmuz'cularla işbirliği yaptığını öğreniyoruz.. Akıl alır gibi değil!!. O 'Amerikalılar' elbette bu temasın ifşa olmasından memnuniyet duyacaktır. Buna şüphe yok. Fakat devletin tepesine talip olan Muharrem İnce'nin, bu topraklara ait bir insan olarak bu teması, hava atmak için kullanmak yerine devletin ilgili mercileriyle paylaşması gerekmez miydi?.. Şu dakika itibariyle CHP'nin adayı her ne biliyorsa bu ülkenin cumhurbaşkanına anlatmak zorunda.. Üstelik AK Parti merkezinde de değil.. Külliye'de.. Dertleşmeyecek, rapor verecek. Kimdi kendisini arayanlar, ne cüretle aradılar, ne istediler?.. Hepsini tek tek izah etmek zorunda. Aksi halde bunun altından kalkamaz, söylemiş olayım.." (internethaber)

 

Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 18.05.2018 - 15:03 -248-
Bu sayfayı paylaşın :