+A A -A

Şahin Kanat operasyonuna dikkat!

-A A +A
Fetö ile mücadele sürecine olduğu kadar diğer terör örgütleri ve çıkar amaçlı suç örgütlerine dönük olarak, yeni güvenlik konseptine uygun üstün bir mücadele verilmesine öncülük eden İçişleri Bakanı'mız Soylu'ya dönük sistematik hamlelerin birbiri ardına geleceğinin işaretlerini alıyorum.
 
"İstifa" edeceğine dair spekülasyonlar yapılması bir tarafa, Reisin ifadesiyle "yola devam" kararını hala kabullenemeyen odakların sistematik girişimlerinin sürmesi oldukça düşündürücü.
 
Bu girişimler Soylu'nun istifa edeceği yönündeki gerekçeyi de farklı konulara bağlamak isteyenlerin gerçekteki amacına dair de ipuçlarını veriyor.
 
Bunlar Soylu'yu Reis nezdinde itibarsızlaştırıp Fetö başta olmak üzere terörle mücadeleyi de sekteye uğratmak adına hamlelerin sahibidir.
 
Gerekçeleri de Soylu'nun Fetö'ye yol verdiği(!), hatta kripto olduğu tezi üzerinden şekillendirmek istedikleri algı operasyonu olduğu ifade ediliyor.
 
Peki buna gerekçe KTÜ rektörlüğü seçiminde destek verdiği Süleyman Baykal'a olan yakınlığı ve KTÜ'de Fetö yapılanmasından Soylu'nun sorumlu tutulması!
 
Peki gerçekte Soylu'yu Fetö ile irtibatlandırmak üzerinden nemalananlar kimler olacak?
 
Soylu'yu KTÜ ile yargılamak isteyenlerin gerçekte hedeflediklerinin Reise kadar uzanacak olması tesadüfle izah edilemez.
 
Bir diğer gerekçelendirmek istedikleri konu ise, Reisimizin eşi Emine hanım için Reisin talep ettiği iddia edilen bayan yakın korumanın eşinin daha önce emniyette çalıştığı, Fetöden ihraç edildiğinin tespit edilmesinden kaynaklanan güven eksikliğinin şahsına deklare edilmesi üzerine olduğu ve güven eksikliğine sebebiyet veren emniyetçilerin tezgahına geldiği yönünde. Nitekim konuyla alakalı olduğu iddia edilen emniyetçilerin de ihraç edilmesi tezi...
 
Bakan Soylu'nun ipini çekmek isteyenlerin bir nevi Reisi de yalnızlaştırmak senaryosunu da içinde barındırıyor olmasıyla içiçe olmasında aranmalı.
 
Mehmet Ağar'dan Devlet Bahçeli'ye kadar sirayet eden Soylu sadakatini Reis nezdinde kesmek isteyenler sahaya iniyor.
 
Aktörleri ve hamlelerini yakinen takip etmekte fayda var!
 
Fetö davalarının Ergenekon davalarına dönüştürülmesinin bir ayağı olduğu aşikar...

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 26.03.2018 - 10:53 -822-
Bu sayfayı paylaşın :