+A A -A

Sürmeli şiir şöleni başlıyor!

-A A +A
Organizesini Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneğinin yaptığı Kültür ve Turizm Bakanlığının Katkıları ve Yozgat Il Kültür Turim Müdürlüğünün destekleriyle yürütülen "2018 Sürmeli Şiir Şöleni ve Aşıklar Bayramı" etkinlikleri bu hafta sonu Başlıyor.
 
İlimizde yaklaşık 12 Yıldır devam eden Sürmeli Şiir Şöleni Etkinliklerine il dışından davet edilen şair- yazar, aşık- ozanlar katılıyor, şehrimizi yazmaya, tanıtmaya devam ediyorlar. Sürmeli Şiir Şöleni'ne bu yıl da 17 ayrı ilden toplam 27 şair- yazar davet edildi. Uluslararası boyutlarda da Sürdürülen Sürmeli Şiir Şöleni etkinlikleri ilimizin tanıtımında önemli bir görevi üstlenmiş konumda.
 
2018 Sürmeli Şiir Şöleni ve Aşıklar Bayramı Programı 11 Mayıs Cuma günü başlıyacak. Şair ve yazarlar ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği 5 ayrı okulda "Okur- Yazar Buluşmasını" gerçekleştirecekler. Bu kapsamda öğrencilerle buluşacak. Okumanın Önemi, yazma ihtiyacı, şiir ve Edebiyatın etkili gücü üzerine bir dizi sohbet gerçekleştirmiş olacaklar. Öğrencilerle sohbet edip Kitaplarını imzalayacaklar.
 
 
İlimizin tarihi ve turistik yerlerini de gezip incelemelerde bulunduktan sonra 12 Mayıs Cumartesi günü saat: 12.00 de Il Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda Şiir Etkinliğini gerçekleştirecekler. Çapanoğlu Cami, Çamlık Milli Parkı,Etnoğrafya Müzesi, Başçavuşoğlu Camii ve Hayri İnal Konağı'nda araştırma ve incelemelerde bulunup ilimizi tanımaya çalışacaklar. 13 Mayıs Pazar günü şehir turundan sonra ilimizden ayrılacaklar.
 
 
Programla ilgili tertip komitesi adına basına açıklama yapan Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı gazeteci, şair, yazar Ahmet Sargın tüm Yozgatlıları 12 Mayıs Saat: 12.00 de Il Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yapılacak olan Sürmeli Şiir Şöleni'ne davet ederek Şunları söyledi:
 
" 1997 Yılından beri ilimizde Sürmeli Şiir Şölenlerini devam ettiriyoruz. Amacımız ilimizin tanıtımına Katkıda bulunmaktır. Derneği'mize maddi manevi desteği olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Şölenlerimize Katılan şair- yazar arkadaşlarımız şiir ve yazılarıyla Şehrimizin fahri kültür elçileri olduklarını isbat ettiler. Gurur verici takdire şayan bir çalışmadır. İlimizin tanıtımına ciddi faydasının Olduğuna inandığımız Şiir Şölenlerine emek veriyor, ALIN teri döküyoruz" dedi ve Salon programına tüm Yozgatlıların katılımını beklediklerini vurguladı.
 
Kategori: 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 11.05.2018 - 11:07 -135-
Bu sayfayı paylaşın :