+A A -A

Türkiye’ye karşı terörü besleyen devletler!

-A A +A

Trump ve yeni dönem ABD yönetiminin Ortadoğu’dan beklentisini iyi analiz etmekte fayda var. Her ne kadar ABD yönetimi, daha doğru tabirle ABD büyük İsrail devleti, oyunun kurallarını bize dikte etmeye çabalarken hesap etmediği denklemi çözmeye çabalıyor. Bunun telaşıyla PKK, PYD TERÖR ÖRGÜTLERİNE AÇIKTAN VE DOLAYLI YOLLARDAN HER TÜRLÜ SİLAH VE LOJİSTİK DESTEĞİ vermekten çekinmiyor.

Bu tavırları ile, “Ankara’nın oyun planını gördük ve gördüğümüzü deklare etmek adına Pkk, Pyd ve Daeş’e YARDIMLARIMIZ bilinsin” diyorlar. Medyatik unsurlarla da bunu pekiştiriyorlar. Terör örgütlerine her ne kadar fazla birşey vermedik deseler de, inkâr etseler de ben verdikleri silahların kısa bir dökümanını paylaşmak istedim. Fırat operasyonu öncesinden bir kaç yıl geriye gitttiğimizde PKK’nın elinde olanların fazla bir nominal değeri yoktu.

Silah olarak sadece AK-47 Kalaşnikof, BKC (Bixi) Makinalı Tüfek, SVD Dragunov keskin nişancı tüfeğini kullanan, lider kadrosuna sınırlı sayıda M16 A2/A4 verebilen, tanksavar kabiliyeti RPG-7 Roketatar ile sınırlı, tanksavar füzesi olmayan, yerden havaya füze yeteneği de çok sınırlı olan, kriptosuz Yaesu telsizlerle haberleşen, gece görüş ve termal görüş yeteneği olmayan, giysi ve teçhizatını yerel imkânlarla temin eden bir örgüt olarak dikkatimi çekmişti. Oysa bugün gelinen noktada PKK’nın envanterindeki çeşitlenme, en fazla tanksavar roketlerinin mühimmatı, el bombaları ve tanksavar füze sistemleri alanında. Örneğin, eskiden PKK çoğunlukla PG-7VM, RPG-7 roketleri kullanılırken şimdilerde PG-7VM, PG-7ML, DZGI-40, HEI-AP roketler çok yaygın.

El bombalarında Almanya menşeli DM41 ve DM51, Güney Kore menşeli K-413, ABD menşeli M26/61, yine ABD menşeli M67 el bombalarında büyük artış var. 2016’da Türkiye içinde PKK’dan ele geçirilen silahlarda İran menşeli olanların sayısında büyük artış söz konusu. Örneğin, 3 Aralık 2016’da Hakkari’de ele geçirilen M57 RPG, RPG-7 roketatar, PG7-A, PG-7-AT, NR431A1 60 mm havan mermileri İran menşeli. 6 Ekim 2016’da Hakkari Çukurca’da ele geçirilen M62P8 120 mm havan mermisi ise Sırbistan merkezli Krusik şirketinin üretimi. PKK insansız hava araçlarıyla (İHA) keşif konusuna da önem veriyor. Örgütten ele geçirilen sistemler arasında ABD menşeli RQ-20 Puma ile sivil tip DJI Phantom model İHA’lar bulunuyor. PKK tarafından Türkiye içinde kullanılan silahların çoğu sanıldığının aksine Suriye’nin kuzeyinden değil, Kuzey Irak üzerinden Türkiye’ye giriyor. Yani çoğunlukla Peşmerge’ye, Şii milislere ve Irak ordusuna verilen, satılan silahlar.

Bunun yanında Libya’da olan savaş ve Ukrayna’daki çatışmalar nedeniyle bölgesel anlamda bir silah karaborsası oluştu. ATGM ve MANPAD gibi kritik silah sistemlerinin üretici ülke ve firma kod numaraları siliniyor. Dolayısıyla tedarikçiye ulaşmak zorlaşıyor… Tıpkı ülkemizde suikastlarda kullanılan silahların seri numaralarının silinmesi gibi! Bütün bunlar tek tek İstihbaratımız tarafından bilinen ve tespit edilen gerçekler… Dosyaları hazırlandı, Coni nin önüne konuldu! Ankara’nın bu tavrı karşısında ABD kurmayları, açığa çıkan ikiyüzlülüklerini kapatmak için Ankara’nın yanında olduklarını vurgulayarak, PYD, PKK aparatlarından kurtulmanın sinyalini vermeye başladılar. Ama biz buna da inanmıyoruz…

El BAB gerçeğinden yola çıkarak Ankara’yı Membiç ve Rakka noktasında çıkmaza sokmak için kimlerle dirsek temasında olduğunu biliyoruz! Ki, bu temasların içinde yerli işbirlikçilerini, siyasi partilere monte edilen elemanlarını ve sözcülerini de biliyoruz!

El BAB gerçeğini masada teyit ettirmek gerekiyor. Reisimiz de bunun pratiğini yapıyor üç kanatla… Yani Başkanlık sıfatı, Genel Kurmay kalesi ve Milli istihbarat gerçeği! Var mı bu üçlünün karşısında havlayacak bir köpek? Herkes mevzilerini belirledi…

Bilinmeli ki, Başkanlık süreci merkezi noktamızı sağlama alıp, satranç sahasındaki hamlelerimizi daha rahat görüp, sergileme imkânına ve ümmete bir direniş ve başkaldırı çağrısı olacaktır!

“Zalimler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır”

 

Yeni yorum ekle

Yayın Tarihi : 18.02.2017 - 10:10 -765-
Bu sayfayı paylaşın :